Prenosné ohnisko Ø 70 cm s grilovacím roštom V
Prenosné ohnisko Ø 70 cm s grilovacím roštom V
Základný popis:
Prenosné kovové ohnisko s polohovateľným grilovacím roštom, panvicou, grilom na šašlik a ďalším príslušenstvom. Vďaka premysleným tvarom je na pohľad stále elegantné a príjemné!
Nosnú tyč grilovacieho roštu môžete ľahko odskrutkovať. Ohnisko potom môžete používať samostatne, bez roštu
- Ručná kusová výroba v našej zámočníckej dielni
- Žiadne skrutky! Výhodou roštu a príslušenstva je jeho voľné otáčanie. Navyše drží v ľubovoľnej výške bez nutnosti rektifikácie (uťahovania či povoľovania) vďaka samosvornému prevedeniu
- Surové prevedenie časom získa miernu lokálnu koróziu a vytvorí sa tak úžasná patina
- Korózii možno zabrániť použitím ošetrujúcej pasty Petromax, ktorá surovú oceľ zakonzervuje a vytvorí na nej hydrofóbny ochranný film, ktorý oceľ účinne ochráni pred hrdzavením
- Z oceľového plechu hr. 3 mm, 3 nohy z oceľových plných guľatín Ø 14 mm, grilovací rošt Ø 50 cm, príjemné bukové držadlo
- Max. nosnosť roštu je 5 kg. Na úplne pohodlné ovládanie 3 kg
- V dne sa nachádza praktický odtokový otvor s demontovateľnou záslepkou, vďaka ktorej možno ohnisko používať buď s otvorom, alebo bez neho
- Pre čistenie pohodlne ohnisko prevrátite a vymetiete
Voliteľné príslušenstvo:
- Grilovací rošt v surovom alebo nehrdzavejúcom prevedení
- Oceľová grilovacia panvica s priemerom 48 cm
- Polohovateľný gril na šašlik, ryby a špízy vr. 5 + 5 grilovacích ihiel
- Elektrický otočný gril na kurčatá.
- Výber príslušenstva vykonáte pred vložením do košíka
💬 Surový alebo nerezový grilovací rošt?
- 80 % zákazníkov kupuje surový rošt, 20 % nerezový.
- Máte radi tmavý, prírodný vzhľad? Nevadí vám častejšie čistenie a šli by ste radšej cestou cenovo dostupnejšej varianty? ✅Siahnite po surovom rošte. Mastnota z grilovania rošt časom zakonzervuje a vytvorí charakteristickú patinu.
- Potrpíte si na svieži, prémiový vzhľad a bezúdržbovosť? Páči sa vám strieborná farba a nevadí vám vyššia cena? ✅Odporúčame vám nerezový rošt. 100 % odolný proti korózii s maximálnou životnosťou.
💬 Ohnisko surové alebo v žiaruvzdornej farbe?
- 85 % zákazníkov kupuje surové, 15 % v žiaruvzdornej farbe.
- Trávite pri ohnisku celú sezónu? Máte radi prirodzený vzhľad s kovovou patinou a nechcete mať starosti s náterom? ✅Surové ohnisko je pre vás tá pravá voľba. Časom sa zakonzervuje mastnotou z grilovania a získa svoj špecifický vzhľad.
- Páči sa vám elegantný vzhľad lakovaného ohniska? Grilujete príležitostne a nevadí vám farbu občas obnoviť? ✅Odporúčame ohnisko v žiaruvzdornej farbe. Farba vydrží približne jednu sezónu a nesmie sa čistiť kefou ani abrazívnymi prostriedkami. Vadí jej dážď a vlhkosť. Po grilovaní sa ohnisko musí upratať dovnútra. Sadu žiaruvzdornej farby a vhodného riedidla zakúpite tu.
Aké sú ďalšie možnosti a varianty:
- Rovnaké prenosné ohnisko, iba nohy sú v tvare plochých oceľových lichobežníkov, ponúkame tu
- Prezrite si prehľadný výkres s rozmermi tohto ohniska s roštom
- Skvelým doplnkom je oceľový grilovací plát určený pre túto veľkosť ohniska
- Na varenie väčšieho množstva jedla ponúkame odľahčené liatinové kotlíky GSI Outdoors v veľkostiach 4,7 l a 6,6 l.
- Tu si môžete pozrieť všetky prenosné ohniská s grilovacím roštom, ktoré vyrábame
- Ku všetkým našim ohniskám a roštom ponúkame bohaté príslušenstvo od známych českých výrobcov
💬 Tento produkt vieme vyrobiť podľa vašich požiadaviek!
- Sme výrobcovia, takže výroba na mieru nie je problém.
- Bežné sú zmeny rozmerov, pridanie otvorov alebo iné úpravy.
- Kontaktujte nás pre nezáväznú konzultáciu.
| Hmotnosť ohniska: | 22 kg |
|---|---|
| Obsah balenia: | Samostatný krb. Grilovací rošt s drevenou rukoväťou. Podporná tyč grilu (odnímateľ |
| Rozmery grilovacieho roštu: | Priemer 50 cm |
| Rozmery ohniska: | Ø 70 cm x v. 30 cm |
| Výška ohniska: | 30 cm |
| Hĺbka ohniska (kúreniska) | 16 cm |
| Tvar ohniska: | Kruh |
| Velkosť ohniště: | 70 cm |
| Max. nosnosť grilovacieho roštu: | 5 kg |
| Chránený dizajn výrobku: | Průmyslový vzor EUIPO |
| Vyrobené v: | Česko |
| Životnosť výrobku: | 50+ rokov |
| Opraviteľnosť výrobku: | Opraviteľné po celú dobu životnosti |
| Záruka: | 3 roky |
Materiál na prenosné ohnisko, otočný rošt či gril: surová oceľ alebo nerez?
Zvažujete kúpu prenosného ohniska alebo grilovacieho roštu a váhate medzi surovým a nerezovým prevedením? Prinášame vám porovnanie oboch materiálov a ich výhod a nevýhod.

Aké veľké prenosné ohnisko zvoliť podľa priestoru a počtu ľudí
Prezrite si prehľadné porovnanie priemerov prenosného ohniska a konkrétne odporúčania pre terasu aj záhradu.

Ako grilovať rybu na ohnisku, rošte a špíze
Od výberu správnej ryby po nastavenie žiaru – úspech tkvie v detailoch. Poradíme vám, ako krok za krokom vybrať, pripraviť a ugrilovať rybu tak, aby držala pokope a chutila naozaj výborne.











































