Kotviaca patka na betón 160 × 160 mm
Kotviaca patka na betón 160 × 160 mm
Kotviaca pätka na betón vhodná na pevné ukotvenie drevených konštrukcií pergol, altánkov či krytých garážových státí. Žiletkový systém kotvenia je ideálny na skryté a esteticky čisté upevnenie trámov a hranolov do betónu... Viac
Kód produktu: KPNB160
Doprava a platba
90,82 €
s DPH
Kotviaca pätka na betón vhodná na pevné ukotvenie drevených konštrukcií pergol, altánkov či krytých garážových státí. Žiletkový systém kotvenia je ideálny na skryté a esteticky čisté upevnenie trámov a hranolov do betónu... Viac
Kód produktu: KPNB160
Doprava a platba
Základný popis:
- Poctivý kotviaci prvok ideálny na kotvenie nosných trámov nielen drevených konštrukcií ako sú pergoly, garážové prístrešky, altánky a ďalšie
- Žiletkový systém (zarezanie patky do dreva) zabezpečuje čistý a minimalistický vzhľad, ktorý nijako nenaruší vzhľadovú celistvosť tvojej záhrady
- Vyrobené z oceľového plechu hr. 8 mm
- Celá pätka je po výrobe žiarovo pozinkovaná
- Vhodné pre trámy so šírkou minimálne 160 mm
- Montážna platňa patky 160 × 160 mm má 4 oválne otvory ∅ 15 mm pre spoľahlivé upevnenie na betónový základ
- Na kotvenie k základu odporúčame použiť kvalitné chemické alebo mechanické kotvy podľa typu betónu a veľkosti zaťaženia
- Vrchná časť patky sa skladá z kotviacej dosky trámu s 9 otvormi ∅ 16 mm a malej opornej platničky na zníženie šmykového napätia skrutiek
- Vďaka 9 otvorom v kotviacej doske môžeš zvoliť ideálnu pozíciu pre upevnenie podľa rozmerov a tvaru trámu
- Nie je nutné použiť všetky otvory, čo ti umožňuje flexibilne prispôsobiť montáž konkrétnej konštrukcii
- Výška kotviacej dosky trámu je 300 mm
- Pre maximálnu pevnosť a stabilitu odporúčame použiť kvalitné svorníky, pre menšie konštrukcie možno použiť aj skrutky alebo vruty
- Montážne sady nie sú súčasťou balenia
Hlavné výhody:
✔ Flexibilita kotvenia
✔ Vysoká únosnosť
✔ Estetika kotvenia
✔ Vysoká únosnosť
✔ Estetika kotvenia
✔ Extrémná životnosť
💬 Aké je povolené zaťaženie kotevnej pätky?
Uvádzame tu základné orientačné povolené zaťaženia. Vždy treba riešiť konkrétnu konštrukciu umiestnenú na tieto kotviace pätky. Tá má zásadný vplyv na max. povolené zaťaženie vo zvislom, pozdĺžnom a priečnom smere.
- Hlavné zvislé zaťaženie: 100 kN (cca 10 000 Kg)
- Podružné zaťaženie v pozdĺžnom smere: 3,2 kN (cca 320 kg)
- Podružné zaťaženie v priečnom smere: rieši konštrukcia postavená na kotviacich pätkách
Aké sú ďalšie možnosti a varianty:
- Podrobný výkres tejto pätky si môžete prezrieť tu.
- V ponuke máme niekoľko rozmerov tejto patky, aby si vybral naozaj každý. Ponúkame aj rozmery 100, 120, 140 a 180 mm.
- Ak chcete kotviť do betónu a docieliť tak úplne čistý prechod medzi základom a drevostavbou, pozrite si naše kotviace patky do betónu.
- Na kotvenie pätiek do zeme je možné použiť chemickú kotvu značky fischer a v niektorých prípadoch aj našu montážnu sadu závitových tyčí.
Parametre
| Povrchová úprava: | Žiarový zinok |
|---|---|
| Celková hmotnosť: | 11 kg |
| Spôsob montáže: | Na betón |
| Rozmer montážnej základne: | 160 × 160 mm |
| Hrúbka materiálu: | 8 mm |
| Tvar otvorů v základně: | 4× oválné otvory ∅ 15 mm |
| Kotvicia doska trámu: | 9x okrúhly otvor ∅ 16 mm |
| Vyrobené v: | Česko |
| Životnosť výrobku: | 100+ rokov |
| Opraviteľnosť výrobku: | Opraviteľné po celú dobu životnosti |
| Záruka: | 2 roky |
Výkresy a návody
Kotviaca pätka – výkres
(pdf, 11.1 kB)


















