Žiarové zinkovanie je najlepšia a cenovo dostupná povrchová úprava oceľových konštrukcií

Žiarové zinkovanie je vysokokvalitná a odolná povrchová úprava kovových výrobkov.


Môže sa použiť na všetky typy oceľových konštrukcií, zámočníckych výrobkov atď. Žiarové zinkovanie sa spravidla vykonáva po výrobe výrobku v špecializovaných podnikoch. Žiarovo pozinkované povrchy možno následne natrieť ľubovoľným odtieňom.

  • Žiarové zinkovanie sa vykonáva ponorením do roztaveného zinkového kúpeľa alebo taveniny pri teplote 460 °C
  • Duté profily sa musia pred ponorením navŕtať, čo umožňuje prenikanie zinku aj do uzavretých profilov, ako sú rúry a ocele.
  • Veľkosť pozinkovaných výrobkov je prakticky neobmedzená, keďže najväčšie zinkovacie vane majú rozmery 13 x 1,7 x 2,5 m.

Dodatočné zváranie, rezanie alebo brúsenie hotových pozinkovaných výrobkov je absolútne nežiadúce! Takzvané opravné zinkové farby a sintre, ktoré sa používajú na opravu poškodeného zinku, nemajú ani zďaleka takú kvalitu a trvanlivosť ako žiarové zinkovanie. Čoskoro dochádza k odlupovaniu tejto farby a korózii v mieste neodborného zásahu. Ak sú konštrukcie, ktoré sa majú žiarovo pozinkovať, väčšie ako pozinkovací kúpeľ, sú potrebné konštrukčné skrutkové spoje. Len tak bude výsledné dielo pevné a odolné.

Žiarové pozinkovanie je absolútne nevyhnutné pri týchto výrobkoch:

A nezabudnite! Žiarové pozinkovanie môže slúžiť ako antikorózny podklad, na ktorý môžete následne aplikovať náter či lak v ľubovoľnom odtieni.